X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

השכרת רכב בספרד

נהיגה עצמית בספרד - לטייל בספרד עם רכב שכור

תכנון טיול בספרד הוא לא פשוט על רקע היצע האטרקציות הפשוט עצום של המדינה. הוא מצריך מכם מחשבה על הפרטים הקטנים ביותר, שחשיבותם מכרעת. השאלה האם לשכור רכב עולה תמיד, אך אין לה תשובה חד משמעית. הכל תלוי בתוכניות הטיול שלכם, ובעיקר במקומות שאתם מעוניינים להגיע אליהם. במאמר הבא תמצאו מידע על השכרת רכב בספרד

הזמן עכשיו רכב שכור בספרד במחיר אטרקטיבי >>

לטייל לאורך נופיה הקסומים של ספרד

יש בספרד כמה כללי אצבע שחשוב לזכור. אם אתם מעוניינים להישאר בערים הגדולות, ובעיקר מדריד או ברצלונה, יכול להיות שתוכלו להסתדר יופי בלי הרכב. יש בערים אלה תחבורה ציבורית יעילה, מה גם שהיופי שלהן מזמין הליכה רגלית במשך מספר שעות לפחות. בכל יום.

אבל מה אם רוצים לראות את הנופים או החופים של ספרד, למשל הרי הפירנאים, קוסטה דל סול, עיירות החוף או הכפרים האותנטיים והמסורתיים? בתנאים האלה הרעיון של השכרת רכב בספרד צריך להישקל בחיוב. הרכב יאפשר לכם להגיע לכל מקום שאתם חפצים בו, בלי תלות בתחבורה הציבורית, שמחוץ לערים הגדולות עלולה להיות מוגבלת או מסורבלת.

באמצעות השכרת רכב בספרד ניתן לתכנן את הטיול כך שיתאים לכם בדיוק, ולקבל תוך כדי הרבה מאד עצמאות. זאת ועוד, בספרד תמצאו תשתית כבישים מפותחת מאד, שתאפשר לכם להגיע למחוז חפצכם בקלות. הכבישים ברובם במצב מצוין, כאשר עצם הנהיגה בהם היא חוויה של ממש על רקע הנופים שנשקפים מהם (ואל דאגה, יש מספיק נקודות עצירה לתמונות).

נהיגה בספרד: משימה בהחלט אפשרית

טענו קודם שהכבישים של ספרד בהחלט נוחים לנהיגה. האמת היא שאי אפשר לדבר עליהם כאל מקשה אחת, כאשר תמצאו בה את כל סוגי הכבישים: מצד אחד כבישים כפריים, מפותלים וצרים, ומצד שני כבישים מהירים וכבישי אוטוסטרדה. מה שבטוח הוא שקברניטי ספרד תכננו את מערכת הכבישים בה בצורה ראויה בהחלט, וגם שדרגו ופיתחו אותה במהלך השנים. עדיין אתם צריכים להיות דרוכים – באזור החוף למשל יש מספר כבישים צרים ומפותלים - אבל אם תנהגו בזהירות, סביר מאד שתגיעו ליעדים שלכם בבטחה ובקלות.

ואפרופו הגעה ליעדים.. מכיוון שלא תמיד פשוט להבין את השילוט בספרד (שמופיע בחלק מאזורי המדינה בשפה המקומית בלבד), מומלץ מאד לנווט באמצעות מכשיר GPS מעודכן. אם יש לכם טלפון או טאבלט תוכלו להשתמש באפליקציית Waze, אבל לצורך זה תצטרכו חבילת אינטרנט שלא מובנת מאליה במהלך טיול בחו''ל.

הזמן עכשיו רכב שכור בספרד במחיר אטרקטיבי >>

לקרוא ולשנן: חוקי התנועה של ספרד..

אנחנו לא מצפים שתיגשו לבית ספר לנהיגה ספרדי ותעשו תיאוריה לפני שאתם מתחילים לנהוג ברכב שכור במדינה, אבל עדיין יש כמה כללים שחשוב שתכירו. בספרד נוהגים בצד ימין, כשמהירות הנהיגה המקסימלית מתחילה מ-50 קמ''ש (דרך עירונית) ומגיעה עד ל-120 קמ''ש (כביש מהיר).

בספרד אוכפים בצורה די קפדנית את החוקים, כולל הקפדה על דברים שפחות מקפידים עליהם בישראל – החובה לאותת לפני (ואנחנו חוזרים: לפני) שעוברים נתיב. באשר לחניה, בדרך כלל תוכלו לחנות בערים הגדולות בתשלום בלבד, בסמוך למדרכה או בחניונים, כשהתשלום הוא פר שעה או יום. אם אתם רואים על הכביש פס כחול, אל תחשבו על להחנות את הרכב שלכם שם. זוהי חניה המיועדת לתושבי המקום בלבד.

ומה באשר לרישיון? ובכן, בדרך כלל חברות השכרת הרכב יתנו רק לנהגים מעל גיל 21, עם שנה רישיון ומעלה, לשכור רכב. נהגים עם מעט ניסיון על הכביש אבל בגיל של 25 ומעלה כן עשויים להשלים עסקה להשכרת רכב, אבל ייתכן שיידרשו לשלם על זה יותר. כך גם נהגים שגילם פחות 25, בלי קשר למספר השנים שהם מחזיקים ברישיון נהיגה בינלאומי.
 

הזמן עכשיו רכב שכור בספרד במחיר אטרקטיבי >>

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מזמינים וחוסכים