X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

מפת ספרד

לגלות את ספרד - לטייל לאורכה ולרוחבה

אם אתם מתכננים טיול באירופה בקרוב, נראה שאין הרבה מדינות מזמינות יותר מאשר ספרד. ההחלטה לטייל בספרד מעמידה אתכם לכן בנקודת פתיחה מצוינת. ההחלטה הבאה שאתם צריכים לקחת היא מה לראות בדיוק בספרד הפעם, מה שלא מובן מאליו על רקע גודלה של המדינה והעובדה שיש הרבה מאד מקומות לבקר בה - בצפון ספרד או בדרום ספרד, במזרח או במערב. וכן, גם ביקור במספר אזורים, במסגרת טיול מקיף יותר, הוא בגדר אפשרות מומלצת.

אז הכינו את המפות הויטרואליות, כי במאמר הנוכחי נציג עבורכם את מפת ספרד.
 

ראשית: החלוקה של ספרד

עוד לפני שסוקרים את ספרד מבחינה גיאוגרפית, צריך להבין כיצד המדינה מחולקת מבחינה מנהלתית. והחלוקה הזו היא רחבה בהחלט. מבחינה אדמיניסטרטיבית נהוג לחלק את ספרד ללא פחות מ-50 מחוזות, לכל אחד מהם עיר בירה משלו. פעמים רבות המחוז ייקרא על שם עיר הבירה שלו, אבל לא תמיד.

החלוקה למחוזות נעשתה עוד ב-1833, כאשר במאות השנים שחלפו מאז ירדה החשיבות שלהם מבחינה מנהלתית. גם היום, עם זאת, נהוג להתבונן במחוזות כדי להבין "מי נגד מי", וגם כדי להכיר את ספרד טוב יותר.

לכל אזור בספרד יש קסם משלו

אז איפה בדיוק בספרד תבקרו? יש הרבה מאד אפשרויות. ברצלונה, בירת מחוז קטלוניה (ויש שיגידו מדינת קטלוניה), היא הבחירה הראשונה של אינספור ישראלים – וכן, גם גאודי ומסי תורמים לזה. קטלוניה נמצאת בחלק המזרחי של ספרד, ומכאן שניתן לשלב את השהות עם כמה ממוקדי העניין האחרים של אזור זה. רצועות החוף הנהדרות של קוסטה ברווה, למשל, או רכס הרי הפירנאים שמגיע עד לצרפת. מדרום לקטלוניה תמצאו את ולנסיה, אחד הלהיטים החמים בתיירות ספרד בשנים האחרונות.

במרכז ספרד ממוקמת בגאון מדריד, עיר מרתקת לא פחות. מדריד היא עיר קלאסית יותר מברצלונה, עם ארכיטקטורה ייחודית, מבנים היסטוריים, כיכרות הומים, מוזיאונים עשירים וגם חיי לילה ותרבות. היא יכולה להיות מוקד הביקור שלכם במדינה, תרתי משמע, עם אפשרות לטיולים ליעדים סמוכים: העיר ה"יהודית" טולדו, למשל, או העיר המלכותית ארנחואס.

הלאה, לדרום ספרד ולחבל אנדלוסיה. הוא מציע מספר ערים מרתקות, למשל מלאגה, קורדובה, גרנדה או בירת הדרום, סביליה. באזור, אליו ניתן להגיע בנסיעה ממדריד, תמצאו אתרים היסטוריים חשובים: ארמון האלהמברה בגרנאדה, הקתדרלה ומרכז העיר בסביליה, המסגד של קורדובה ועוד. אנדלוסיה הוא ה-מקום לצפות בקרבות שוורים או במופעי פלמנקו. כשמזג האוויר חמים ושלא יורד ברד בדרום ספרד, תשמחו להכיר את חופי הדרום, בראשם החופים המפנקים של קוסטה דל סול.

הצפון מעט פחות מרכזי על מפת התיירות של הישראלים, אבל עדיין מקום מסקרן ואלגנטי מאד – בייחוד החלק הצפון מערבי של המדינה. באזור זה נמצא חבל הבאסקים, בו העיר המרכזית היא סן סבסטיאן. היא מציעה עבורכם בין השאר מבנים האלגנטיים ואת העיר העתיקה, החופים, הר איגלדו ושלל מסעדות שמגישות אוכל שבעיני לא מעט אנשים נחשב לטוב בספרד.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


מידע
מזמינים וחוסכים