X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

מסורת בספרד

הכל על המסורת הספרדית

ספרד היא, בלי צל של ספק, אחת מבירות התרבות של אירופה. אי אפשר לבקר במדינה ולא להרגיש את המסורת הספרדית נותנת את אותותיה, או להיחשף לחיי התרבות העשירים המאפיינים את המדינה. כדי להכין אתכם לקראת מה שמצפה לכם במדינה, וגם כדי לאפשר לכם להבין מה ה-Must מהבחינה הזו, החלטנו להציג לפניכם את כל מה שתרבותי ואותנטי בספרד - מסורת בספרד.
 

פסטיבל ססגוני ספרדי - חגיגה אמתית
פסטיבל ססגוני ספרדי - חגיגה אמתית

הכינו את לוח השנה: (חלק מ)הפסטיבלים של ספרד

בספרד יש לא מעט אירועי פולקלור ופסטיבלים ססגוניים, הנערכים באופן קבוע בתאריכים מסוימים או בתקופות ספציפיות. אנחנו ממליצים לכם להיכנס לבלוג של ספרד ולברר מראש מה צפוי ביעד הביקור שלכם במועד, כשסיכוי לא מבוטל שכן תפלו על איזה פסטיבל חביב.

ממש על קצה המזלג, ניתן להזכיר את פסטיבל אפריל בסביליה (שבועיים לאחר חג הפסחא) בו הרבה מאד שירים וריקודים – בעיקר על טהרת הפלמנקו. בחודש יולי נערכת בפמפלונה ריצת השוורים המסורתית, בעוד שבמרץ נערך פסטיבל פאלאס בולנסיה. בפסטיבל זה נבנות ונשרפות דמויות עץ, עם הרבה שמחה, זיקוקים ומופעים.

לקראת סוף ספטמבר מתקיים ה-פסטיבל של ברצלונה, פסטיבל לה מרסה הנערך לכבוד פטרון העיר. הפסטיבל כולל את ריקוד הסרנדה הקטלוני, מופעים (כולל מופעי אש עוצרי נשימה), תהלוכות ססגוניות, פירמידיות אנושיות ועוד. ברחבי העיר יש מאות אירועים בשבוע הפסטיבל, קטנים או המוניים, שלא תוכלו לוותר על להשתתף בלפחות חלק מהם.

אוהבים עגבניות? גם אם לא, כדאי מאד שתגיעו בסוף חודש אוגוסט לעיירה קטנה בשם בוניול, מרחק קצר מולנסיה. במועד זה נערך פסטיבל העגבניה, ששיאו קרב עגבניות שנחשב, איך לא, לגדול מסוגו בעולם. עד היום לא ממש יודעים מה מקור המנהג המוזר הזה, אבל הוא מושך המוני מבקרים (שימו לב שבשנים האחרונות נדרש תשלום כדי להיכנס אליו, ומספר המשתתפים מוגבל).

ואיך אפשר בלי הפלמנקו?

פלמנקו הוא הריקוד המזוהה יותר מכל עם ספרד, לצד כמובן ריקוד הסרנדה הקטלוני שהזכרנו מעלה – לכן, רוב מה שמוגדר מופע פולקלור בספרד כולל בתוכו את ריקודי הפלמנקו בצורה זו או אחרת. לפעמים המופע מורכב אך ורק מריקודים, אך במקרים אחרים יש קונספט אחר, או אפילו עלילה של ממש. יכול להיות שתתקשו לעקוב אחרי מה שמתרחש על הבמה מבחינת נרטיבית, אבל בכל מקרה הריקודים והויזואליה הם שעומדים במרכז תשומת הלב.

הפלמנקו התפתח בדרום ספרד, אך מופעי פלמנקו נערכים גם בערים המתוירות האחרות. בעוד שיש מופעים שהם בעיקרם מלכודת תיירים, רבים אחרים הם מקצועיים ומבדרים במלוא מובן המילה. ניתן ואף מומלץ לבחור במופע המשלב ארוחת ערב איכותית, או לכל הפחות כוס יין או סנגריה.

במופעים האלה (ולפעמים גם בנסיבות אחרות) אי אפשר שלא לשים לב ללבוש הפלמנקו המסורתי – אותן שמלות צמודות ועמוסות בקפלים, שמהוות חגיגה של צבעים והופכות את הריקוד לחושני אפילו יותר. סביר להניח שלא תוותרו על צילום משותף עם כמה רקדניות, נכון?

 

מופע של לוחמים ספרדים אמיצים
מופע של לוחמים ספרדים אמיצים
 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מזמינים וחוסכים